Navigace


Aktuality / odkazy / fotografieKdo jsme

Jsme tradiční česká rodinná firma, která vznikla v roce 1991 na podnět členů rodiny a začala se zabývat výrobou klasických plochých slunečních resp. solárních kolektorů. Za 19 let existence firmy dodávají naše solární systémy tepelnou energii již více než 360 domácnostem. Využili jsme dlouholeté zkušenosti s rozvojem využití sluneční energie v Československu v 70. a 80. letech, kdy se zakladatel firmy pan Karel Svoboda zúčastňoval setkání předních odborníků v tomto oboru.

První kolektory se vyráběly v rozměru 0,75m x 1,5m o ploše 0,86m2 se selektivním solárním lakem. Bylo jich vyrobeno 1200 ks a můžete se s nimi setkat nejen u nás ale i v SRN, Rakousku, Chorvatsku a dalších zemích.

Celosvětový trend nás přiměl k výrobě nového rozměru o ploše 2,018m2 se selektivní vrstvou. Tento kolektor vychází z původní koncepce UV stabilizované plastové vany izolované minerální vlnou a zasklívané do hliníkových eloxovaných lišt kaleným solárním sklem.

Námi takto konstruovaný obal kolektoru přispívá k dokonalejší izolaci než tradiční hliníkové vany ostatních výrobců. Firma BUDERUS přichází s takto koncipovanou vanou teprve po roce 2000. Použitím celoměděného absorbéru s vysoce selektivní vrstvou Sunselect Eta-plus od firmy Bluetec jsme se zařadili výkonově mezi high-end ploché kolektory.

V součastné době se náš kolektor používá jak na šikmých a plochých střechách, tak i při svislých montážích na fasádách. Pomocí slunečního kolektoru SK 218 FreeSun ušetříte až 70% nákladů při ohřevu teplé užitkové vody, technologické vody, a 30% nákladů na vytápění. Výrobek je srovnatelný svou účinností s nejlepšími evropskými výrobky .